ul. Wysoka 9/9, Mława
Recepcja 790 389 678 // Ola 607 997 841 // Marcin 723 389 677
Pon. - Pt. 9.00 – 18.00

Myofascial Taping

Metoda wizualnie przypominająca tradycyjny, dobrze znany Kinesiology Taping, ale w swej filozofii idąca o krok dalej poprzez uwzględnienie istnienia połączeń mięśniowo - powięziowych w organizmie.

Twórcą tej innowacyjnej metody terapii jest Markus Erhard, który opierając się na koncepcji taśm anatomicznych słusznie zauważył, że problemy w organizmie (ból, restrykcje) nie są spowodowane przez mięsień sam w sobie (na czym bazują zwolennicy Kinesiology Tapingu) lecz przez jego połączenie z otaczającą go powięzią.

Celem metody jest wywołać na tyle intensywny wpływ na powięź alby spowodować jej uwolnienie mechaniczne i neurologiczne. Aplikacja nie obejmuje więc mięśnia na całym jego przebiegu, a używany fragment tapu ma zadanie przesunąć i unieść tkanki w specyficzny sposób w określonym kierunku. Redukuje to napięcie i ból na danym obszarze ze skutkiem natychmiastowym.

Inne zalety aplikacji Fascial Taping to:

  • poprawa krążenia krwi i limfy,
  • redukcja obrzęków,
  • zwiększenie maksymalnej siły mięśniowej,
  • uwolnienie i poprawa ruchu,
  • leczenie tkanki bliznowatej.

Aplikacje nie przynoszące pożądanego rezultatu są natychmiast ściągane!

Uwaga!

Odpowiednie efekty metody mogą być osiągnięte jedynie poprzez zastosowanie taśm o odpowiednio wysokiej kleistości (Flexotape). Większość taśm na Polskim rynku nie jest dość dobra!

Myofascial Taping jest nie tylko doskonałym uzupełnieniem stosowanych przez nas zabiegów, ale także terapią samą w sobie.